Блог

З 24 березня на 123 Коффі-стріт, Бруклін, Ред Хук, Нью-Йорк, США відкрилася виставка “Art. Children. Hope” від “Мистецтва свободи”.
Основна мета виставки – продемонструвати художні твори українських дітей та українських художників, щоб допомогти українським благодійним організаціям.
Вихованці нашого закладу теж долучилися до участі в цій унікальній виставці та передали с малюнки до Волонтерського руху “Незламні”.
А далі роботи помандрували до Америки, щоб люди на іншому континенті підтримали прагнення всіх нас до Миру та щасливого дитинства маленьких українців!
Роботи виконані на заняттях “Арт-терапії “- керівник Ольга Кудрявцева

ШАНОВНІ БАТЬКИ !!!

Останнім часом в Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності в містах України. Вказана течія складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», відповідних групах у «TikTok» та інші атрибути, пов’язані із ними. Конкретна ідеологія відсутня, але полягає у тому, щоб дати відсіч тим, хто їх пригнічує.

Вказаний рух сягає корінням японського мільтфільму-аніме «Hunter x Hunter», де за сюжетом діє злочинна організація «Геней Редан», також звана «Павуком» або «Примарною трупою», її символом є павук із цифрою «4». Представники субкультури називають себе неформалами, та зазначають, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією, а назвали так лише «жартома» та поступово від нього відмовляються.

         «Редан» – це новий напрямок молодіжної субкультури, яка виступає за свободу вибору індивідуального стилю та засуджує насильство з боку «офніків» (представники субкультури, які обожнюють культ грубої сили і вважають за краще будь-які питання вирішувати бійкою), скінхедів, «неросійських» (особи не слов’янської зовнішності) та інших подібних груп.

Члени цього руху, для самоідентифікації, використовують символіку павука, носять довге волосся та одягаються у вільний одяг.

Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, такі як: площі, торговельні центри, центральні частини міст тощо, де скупчуються групами. Перші прояви активності з’явилися в великих містах російської федерації та має досить резонансний характер. Учасники скоюють бійки прямо біля вказаних людних місць.

 Провокування масових бійок серед молоді та підлітків – це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

З 22.02.2023 вказаний рух почав активно поширюватися через телеграм канали на території країн СНД. В протистояння руху «РЕДАН» також створюються групи «антиРЕДАН», до якого входить так званий неформальний рух «ОФНИКИ» (підлітки 14 років), які не визнають представників «РЕДАН» та вступають з ними у фізичне протистояння. Обидва руху закликають до протистояння між вказаними течіями.

З 25 лютого цього року активність вказаних ініціатив фіксується у багатьох регіонах держави. У центральних частинах міста відбуваються скупчення молоді, яка також частково пересувається по містах невеликими групами, зокрема у торговельних центрах.

Крім того, з метою організації вказаних зібрань у месенджері «Телеграм» почали створюватися тематичні канали.

Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються у неформальні групи.
          Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що її дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку.

Що ж робити батькам, у цій ситуації:
– Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
– Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка
 -Опановуйте Інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах;
– Щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;
 -«Познайомтеся» з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;
 -Покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
– Зосередьтеся на тому, щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
– Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

 ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Поліція Київщини вкотре закликає батьків спілкуватися із дітьми, звертати увагу на їх коло спілкування, поведінку, способи проведення дозвілля.

На території Фастівської міської територіальної громади зафіксовано випадки захворювання тварин на сказ. Це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю тварин.
Люди також хворіють на сказ. Зараження відбувається в основному через укуси, подряпини, нанесені хворими тваринами та потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також шкіру людини, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
Зважаючи на те, що на території громади наявні безпритульні тварини і з ними можуть контактувати свійські тварини, дорослі та діти просимо провести в закладах освіти бесіди, диктанти, позакласні заходи, розробити пам̕ ятки, тощо, спрямовані на попередження та профілактику сказу.

Сьогодні, 16 лютого, вихованці нашого закладу щиро вітають всіх з Днем єднання!

5 грудня Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.
Силу волонтерської турботи та підтримку родин , які виховують особливу дитину вихованці центру відчувають на протязі шести років.

З новою силою запрацювало волонтерство в нашій країні під час революції Гідності, бойових дій на Сході та в умовах повномасштабної війни, яка змінила світогляд не лише українців, а й жителів усіх країн світу. Сьогодні війна в Україні одна на всіх і допомоги як ніколи потребують наші захисники – ЗСУ. За тисячами військових на фронті стоїть армія волонтерів, яка допомагає у забезпеченні бійців практично всім: медикаментами, одягом, продуктами, військовим спорядженням.

Тому, в цей день висловлюємо щиру вдячність усім тим, хто віддає себе шляхетній, самовідданій і безкорисливій справі та допомагає людям, які цього потребують.

Шановні волонтери! Прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

Бажаємо усім вам міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя та всіляких гараздів життя. Нехай доля щедро винагородить вас і поверне сторицею все те, що ви так щиро робите для інших. А головне – принесе в наш спільний дім мир та довгоочікувану перемогу!

Зі святом вас!

Наші вихованці підготували листівки та малюнки для наших захисників (керівник Ольга Кудрявцева)
Нехай “Ангел- охоронець” оберігає їх від лиха!
А малюнки полетять аж за океан – до Америки і будуть представлені на виставці дитячих робіт про нашу Україну

Календар щеплень макет А2 – Google Диск